Lazer mini termal dedektör, ısı ölçer sistemli define arama dedektör - İstanbul Dedektör Teknolojileri Merkezi

Ürün Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Lazer mini termal dedektör, ısı ölçer sistemli define arama dedektör

Define Dedektörü > Lazerli Sistemler


LAZER PROMAX TERMAL LAZER TARAMA

Yeni teknoloji ürünü olan lazer termal dedektörler son dönemlerde dünyada en çok kullanılan define ve maden arama cihazları arasında yer almaktadır. Bu cihazların çalışması maddelerin yaymış olduğu ısı enerjisine bağlıdır. 1 adet 9 volt pil ile çalışır.
Lazer Mini dedektör sahada zaman kaybına neden olan çivi, nal, gazoz kapağı, pil gibi değersiz maddeleri tespit etmez.

Lazer Mini topraktaki ısı farklılıklarını tespit etmek için tasarlanmış bir cihazdır. Metal ve boşlukları toprak içinde yaymış oldukları ısı farklılıklarında tespit eder. Aynı zamanda araziye göre emisyon ayarı yapabilme imkanı sağlar. Sinyal verme özelliği tam bir profesyonel cihazdır.

Metaller toprak altında kalınca oksitlenme dediğimiz kimyasal olay gerçekleşir. Bu olay neticesinde metaller ısı ve gaz yaymaya başlar. Mutlaka metaller toprak altında oksitlendiğine göre
Lazer Mini ile kesin sonuç alırsınız.Lazer Promax Termal Lazer Tarayıcı Şekil 1 de görüldüğü gibi arazi 78 derece tam gömü üzerine gelince ısı farkından dolayı 82 dereceye yükselir ve üzerinden geçince toprak ısısı tekrardan 78 dereceye düşer.

Şekil 2 'de
lazer Mini dedektörle benzer sekilde tarama yaparken ekrandaki ortalama sıcaklık degerinin yine 78 derece oldugunu düsünün. Bir noktada ekrandaki sıcaklık degeri 74 dereceye düssün. Diger yerlerde yine 78 dereceye çıksın. Ekrandaki sıcaklık degerinin bir anda 4 dereceye indigi lazerle isaretli noktada mutlaka sıcaklık farkı yaratan bir hedef vardır. Bu sıcaklık farkı ise genelde bosluk türü yerleri belirtmektedir.

şekil 1                                                                                                                                    şekil 2
                                                                     

 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön