Kapı Dedektörleri, El Dedektörleri, Araç Altı Arama Sistemleri, - İstanbul Dedektör Teknolojileri Merkezi

Ürün Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Kapı Dedektörleri, El Dedektörleri, Araç Altı Arama Sistemleri,

Güvenlik Dedektörü

Güvenlik Sistemleri, Kapı Dedektörleri, X-Ray Cihazları, El Tipi Dedektörler, Araça Altı Arama Sistemleri Aradığınız Her Modeli Bulabilirsiniz.

KAPI DEDEKTÖRLERİ


X-RAY SİSTEMLERİ


EL DEDEKTÖRLERİ


ARAÇ ALTI ARAMA


ŞERİT BARİYER


Güvenlik Sistemleri ve Dedektörleri Hakkında

GÜVENLİK DEDEKTÖRLERİ "BU BÖLÜMDE BULACAĞINIZ TÜM MAKALELER, BİLGİLENDİRME AMAÇLI OLUP, ZİYARETÇİLERİMİZİN EN İYİ ANLAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞTIR."

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde en fazla dikkat edilen unsurlardan biri de güvenliktir. Güvenlik bir oluşumun sürdürülebilir olmasının en etkili ön koşullarından biridir. İnsanların toplu olarak bulunduğu hava limanları, terminaller, alış veriş merkezleri, sinema, tiyatro, konser alanları, hastaneler, resmi daire ve kurumlar güvenlik önlemleri alınması gerektiren başlıca yerlerdir. Bir alanın güvenliğini sağlamak için farklı farklı sistemlerden yararlanılabilinir.

Güvenlik dedektörlerinin çalışma prensipleri, bilinen metal dedektörleri ile benzer mantıkla çalışır ve insanların üzerinde saklayabileceği metal suç unusurlarını tespit etmeye yarar. Kişi eğer üzerinde metal bir cisim taşıyorsa KAPI DEDEKTÖRÜ
ya da ÜST ARAMA DEDEKTÖRÜ bu metali tespit edip güvenlik görevlisini uyarır. Böylece gelen sesin şiddetine, ışığa ya da titreşimine bağlı olarak güvenlik görevlileri bu kişileri daha detaylı arama ihtiyacı hissedebilir. Böylece suç unsuru sayılabilecek bir alet henüz içeriye giremeden etkisiz hale getirilmiş olur.

Bunların dışında, azami güvenlik gerektiren yer ve binalarda, örneğin; Havalimanları, sınır kapıları, önemli kurum ve kuruluşlarda veya büyük alışveriş merkezlerinde X-RAY
olarak adlandırılan dedektörler kullanılmaktadır. Bu dedektörlerin en büyük farkı, tarama alanının altında özel yansıtıcılar bulunmasıdır. Bu şekilde içinden geçen her hangi bir objenin ya da paketin (çanta, bavul v.b.). içinde farklılıklar gösteren cisimleri negatif tonlarda renklendirip bilgisayar ekranına yansıtmak sureti ile objelerin cins ve mahiyeti hakkında görsel bilgiler verebilmesidir. Bu özellik, sadece altında yansıtıcılar bulunmasından dolayı kısa bir aralığa nüfus edebilecek mahiyettedir. Bu durum, diğer tüm dedektörler için söz konusu olamayacak bir özelliktir ve sadece güvenlik kontrollerinde belirli şartlar yerine getirildiğinde çalışabilecek sistemlerdir. Bu tür güvenlik sistemleri, yoğun insan sirkülasyonu olan yerlerde, paket, çanta ve bavul gibi tek tek kontrol edilmesi zaman kaybettirip kapılarda beklemelere yol açabilecek durumlarda tercih edilmektedir.

İnsanların aranması kadar önemli bir diğer konu da araçların bilerek ya da bilmeyerek beraberinde getirebilecekleri tehlikeli maddelerdir. Bu konuda ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME
sistemlerinden yararlanılır. Bazen basitçe bir ayna yardımıyla yapılan arama işlemi bazen de profesyonel olarak kameralı ve kayıtlı sistemler tarafından yapılır ve araç altına monte edilmiş olabilecek patlayıcıları veya saklanmış suç unsurları tespit edilebilir. Araç altı görüntüleme sistemlerinin bir faydası da kapalı otoparklara girmeye çalışan LPG li araçların tespit edilebilmesidir.

 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön