Uzun Menzilli Define Arama Cihazı, x11 alan tarama cihazı - İstanbul Dedektör Teknolojileri Merkezi

Ürün Ara
İçeriğe git

Ana menü:

Uzun Menzilli Define Arama Cihazı, x11 alan tarama cihazı

Define Dedektörü > Alan Taramalar

Dual Sistem Lazerli, Dijital Uzun menzil 2 Dedektör birarada

1-Dijital Lazerli Dedektör

2-Moleküler Frekans Dedektör

24 Mhz Süper derinlik ve menzil


4 Programlı
Altın, Gümüş, Bronz, Boşluk

İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca
Türkçe Menü

2+2 antenli

X11 dedektörlerinin ikili (dual) arama sistemi ile iki türlü hedef tespiti yapılabildiği için daha isabetli sonuçlar alma imkanı sağlar.  Bulunan hedeflerin derinliğini ölçme imkanı da verdiği için piyasadaki diğer tekli sistemlere göre büyük avantaj sağlar. Geniş bir bölgeyi çok kısa sürede tarayarak çevrede altın veya gümüş gömü olup olmadığını  öğrenebilirsiniz.Rahat dokunmatik kumandalıdır. Antenler ve sap sökülebilir  olduğu için  rahat taşıma imkanı verir. Şarjlı batarya yanında verilen pil kutusu ile şarjın bitmesi durumunda pil takarak çalışmaya devam edebilirsiniz.
Batarya: 8x1,5V AAA tip ince kalem pil.
Şarjlı batarya: 9,6Volt, 1000 mAh LED’li şarj göstergesi

1-Dijital Lazerli DedektörÜç antenli bu dedektörün üst kısmı sapa göre serbest hareketlidir.
Altın arama:
Cihazın antenleri açılır,  altın programına ayarlandıktan sonra arama yapacağınız bölgeye doğru dönülür, ayaklar hafif açık vaziyette sabit durularak dedektörle  arazi soldan sağa veya sağdan sola dengeli bir şekilde taranır. Eğer menzil içinde altın gömü varsa antenler ve lazer o istikametten geçerken hedefe kilitlenir. Böylece gömüye giden birinci hat tayin edilmiş olur. İkinci hat tayini için ilk bulunduğunuz noktadan sağa veya sola  (defineye doğru değil) 10-15 metre giderek tekrar tarama yapılır. İki hattın kesişme noktası hedef noktasını verir. Emin olmak için birkaç değişik noktadan daha hedef kontrol edilirse daha doğru sonuçlar alınır.
2-Moleküler Frekans Dedektörü
İki alıcı antenle yapılan bu taramada cihazın hareketli sapı çıkarılır. Toprak elektrodu yere saplanır, cihaz üzerine takılır.
Altın arama:
Cihaz açılarak altın programına alınır, iki alıcı anten elde paralel ve dengeli şekilde tutularak cihazın 3 metre kadar uzağından dönerek çevre taraması yapılır. Eğer menzil içinde altın gömü varsa cihazla gömü arasında bir sinyal hattı oluşur. Operatör çevre taraması sırasında bu hattın üzerinden geçerken cihaz tarafındaki anten gömüye doğru döner. Daha sonra gömü tarafına doğru yürünür, bu sırada sinyal hattının dışına çıkılırsa o taraftaki anten dönerek gidilmesi gereken yönü gösterir. Hedefe birkaç metre kala antenlerin uçları kapanmaya başlar, tam hedefin üzerine gelindiğinde antenler çapraz duruma gelir. Hedef doğrulama için diğer yöntemler de uygulanırsa daha doğru sonuçlar alınır. 
Copyright 2015. İstanbul Dedektör Merkezi Define ve Altın Arama Dedektörleri
İçeriğe dön | Ana menüye dön